Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3102R20-18SW
MS3102R20-18SW ITT Cannon, LLC
MIL-DTL-5015_Cat_MS%20A,B_Config.pdf
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT FMALE 9P SILV SLDR CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 22A, 41A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 9
Orientation: W
Shell Size - Insert: 20-18
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 98 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3102R20-18SW ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT FMALE 9P SILV SLDR CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 22A, 41A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 9, Orientation: W, Shell Size - Insert: 20-18, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.