Produkte > AMPHENOL > MS3106A28-13P-RES
MS3106A28-13P-RES
MS3106A28-13P-RES Amphenol
12-020.pdf
Hersteller: Amphenol
Conn Circular PIN 26 POS Solder Cup ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3106A28-13P-RES Amphenol
Description: ER 26C 26#16 PIN PLUG, Packaging: Bulk, Features: Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 26, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 28-13, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Silver, Grade: Military, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-5015.
Packaging: Bulk
Features: Coupling Nut
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 26
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 28-13
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C