Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > MS3106E24-28SX
MS3106E24-28SX
MS3106E24-28SX Amphenol Industrial
MS3106E-1648573.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector ER 24C 24#16 SKT Pl ug
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3106E24-28SX Amphenol Industrial
Description: CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS, Packaging: Bulk, Features: Cable Clamp, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 200VAC, 250VDC, Current Rating (Amps): 22A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 24, Orientation: X, Shell Size - Insert: 24-28, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote MS3106E24-28SX
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MS3106E24-28SX Hersteller : ITT Cannon, LLC MIL-DTL-5015_Cat_MS%20A,B_Config.pdf Description: CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS
Packaging: Bulk
Features: Cable Clamp, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 200VAC, 250VDC
Current Rating (Amps): 22A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 24
Orientation: X
Shell Size - Insert: 24-28
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C