Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > MS3108E22-14S
MS3108E22-14S
MS3108E22-14S Amphenol Industrial
MIL_5015-3474748.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 19P Size 22 R/A Plug 5015
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3108E22-14S Amphenol Industrial
Description: CONN PLUG FMALE 19P SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Features: Cable Clamp, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 22A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-14, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Silver, Grade: Military, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-5015.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MS3108E22-14S MS3108E22-14S Hersteller : ITT Cannon, LLC Description: CONN PLUG FMALE 19P SOLDER CUP
Packaging: Bulk
Features: Cable Clamp, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 22A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-14
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C