Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3111F12-10S
MS3111F12-10S
MS3111F12-10S ITT Cannon, LLC
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 10POS CBL MNT W/SCKT
Features: Strain Relief
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-10
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 42 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3111F12-10S ITT Cannon, LLC
Weitere Produktangebote MS3111F12-10S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MS3111F1210S Hersteller : SOURIAU-SUNBANK 851Series Description: CONN RCPT FMALE 10POS SOLDER CUP
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Features: Backshell, Cable Clamp
Packaging: Bulk
Color: Olive Drab
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-10