Technische Details MS3116E12-10S ITT
Description: CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 10, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 12-10, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MS3116E12-10S | Hersteller : Amphenol Aerospace |
Circular MIL Spec Connector 10P #20 SKT CONTACTS |
auf Bestellung 27 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
MS3116E12-10S | Hersteller : Amphenol Industrial |
auf Bestellung 1 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
MS3116E12-10S | Hersteller : ITT Cannon, LLC |
auf Bestellung 36 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
MS3116E1210S | Hersteller : Souriau |
Circular MIL Spec Connector Straight Plug SZ 12 10P 26482 Series I |
auf Bestellung 7 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
MS3116E12-10S | Hersteller : Amphenol |
Conn Circular SKT 10 POS Solder ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port |
auf Bestellung 182 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
MS3116E12-10S | Hersteller : ITT |
Produkt ist nicht verfügbar |