Produkte > ITT > MS3116E12-10S
MS3116E12-10S
MS3116E12-10S ITT
inline.pdf
Hersteller: ITT
Conn Circular SKT 10 POS Solder ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3116E12-10S ITT
Description: CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 10, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 12-10, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 1 Stücke:
MS3116E12-10S MS3116E12-10S Hersteller : ITT Cannon, LLC KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf Description: CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-10
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 36 Stücke:
auf Bestellung 7 Stücke:
MS3116E12-10S MS3116E12-10S Hersteller : Amphenol pt-series-12-070.pdf Conn Circular SKT 10 POS Solder ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port
auf Bestellung 182 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
MS3116E12-10S MS3116E12-10S Hersteller : ITT inline.pdf Conn Circular SKT 10 POS Solder ST Cable Mount 10 Terminal 1 Port
Produkt ist nicht verfügbar