Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3120E14-19P
MS3120E14-19P
MS3120E14-19P ITT Cannon, LLC
d21b648c7a584355a636399808dc712e?response-content-disposition=inline%3B%20filename%2A%3DUTF-8%27%27ITT-Cannon-KPT-KPSE-KPTC-Catalog.pdf&response-content-type=application%2Fpdf%3B%2
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3120E14-19P ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.