MS3122E22-55P ITT Cannon, LLC
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 55
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-55
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Primary Material: Metal
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3122E22-55P ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 55, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-55, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
MS3122E22-55P | Hersteller : Amphenol Industrial |
Circular MIL Spec Connector 22-55P RECPT. CRIMP |
auf Bestellung 16 Stücke: Lieferzeit 133-137 Tag (e) |
MS3122E-22-55P | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMPPackaging: Bulk Connector Type: Receptacle, Male Pins Color: Olive Drab Mounting Type: Panel Mount Shielding: Unshielded Number of Positions: 55 Orientation: N (Normal) Shell Size - Insert: 22-55 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Fastening Type: Bayonet Lock Termination: Crimp Ingress Protection: Environment Resistant Mounting Feature: Flange Contact Finish - Mating: Gold Part Status: Active Shell Material: Aluminum Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium Primary Material: Metal |