Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3122E14-19S
MS3122E14-19S
MS3122E14-19S ITT Cannon, LLC
KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SKTS
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 152 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3122E14-19S ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 19POS BOX MNT W/SKTS, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.