Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3122E22-55S
MS3122E22-55S
MS3122E22-55S ITT Cannon, LLC
2266_kpt_kpse.pdf
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SCKT
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 55
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-55
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 64 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3122E22-55S ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 55POS BOX MNT W/SCKT, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 55, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-55, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.