Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3124E12-10P
MS3124E12-10P
MS3124E12-10P ITT Cannon, LLC
KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-10
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 224 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3124E12-10P ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 12-10, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.