Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > MS3126E14-19P
MS3126E14-19P
MS3126E14-19P Amphenol Industrial
amphenol_amphd00226_29-1733209.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector JAM NUT RECPT PIN CRIMP 19P SZ 20
auf Bestellung 40 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3126E14-19P Amphenol Industrial
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MS3126E14-19P MS3126E14-19P Hersteller : ITT Cannon, LLC KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf Description: CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C