Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3126E16-26S
MS3126E16-26S
MS3126E16-26S ITT Cannon, LLC
MS3126E16-26S_SPEC.pdf?PARTNO=MS3126E16-26S
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG 26POS STRAIGHT W/SCKT
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 26
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-26
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C