Produkte > AMPHENOL AEROSPACE > MS3126F14-18SW
MS3126F14-18SW
MS3126F14-18SW Amphenol Aerospace
amphenol_amphd00226_29-1733209.pdf
Hersteller: Amphenol Aerospace
Circular MIL Spec Connector STRAIGHT PLUG CONN 18 POS W/SKT
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3126F14-18SW Amphenol Aerospace
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB PLUG, Features: Coupling Nut, Strain Relief, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 18, Orientation: W, Shell Size - Insert: 14-18, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 0.375" (9.53mm), Contact Finish - Mating: Gold, Grade: Military, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Weitere Produktangebote MS3126F14-18SW
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MS3126F14-18SW MS3126F14-18SW Hersteller : Amphenol Industrial 12-070-180554.pdf Circular MIL Spec Connector STRAIGHT PLUG CONN 18 POS W/SKT
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Features: Coupling Nut, Strain Relief
Packaging: Bag
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 18
Orientation: W
Shell Size - Insert: 14-18
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Cable Opening: 0.375" (9.53mm)