Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3126F14-19P
MS3126F14-19P
MS3126F14-19P ITT Cannon, LLC
MS3126F14-19P_SPEC.pdf?PARTNO=MS3126F14-19P
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/PINS
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C