MS3126F-20-41S
MS3126F-20-41S Amphenol Industrial Operations
pt-series-12-070.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 41
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-41
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Grade: Military
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
auf Bestellung 30 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3126F-20-41S Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG FMALE 41POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 41, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-41, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Grade: Military, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MS3126F20-41S MS3126F20-41S Hersteller : ITT Cannon, LLC KPT,KPSE,KPTC_Catalog.pdf Description: CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT
Features: Strain Relief
Packaging: Bulk
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Number of Positions: 41
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-41