Produkte > ITT CANNON, LLC > MS3126F24-61P
MS3126F24-61P
MS3126F24-61P ITT Cannon, LLC
MS3126F24-61P_SPEC.pdf?PARTNO=MS3126F24-61P
Hersteller: ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS
Features: Strain Relief
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC, 850VDC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 61
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 24-61
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 30 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MS3126F24-61P ITT Cannon, LLC
Description: CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS, Features: Strain Relief, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, 850VDC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 61, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 24-61, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 10 Stücke:
MS3126F24-61P MS3126F24-61P Hersteller : ITT inline.pdf Conn Circular PIN 61 POS Crimp ST Cable Mount 61 Terminal 1 Port