Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MSC010SDA070B
MSC010SDA070B
MSC010SDA070B Microchip Technology
00003878A_MSC010SDA070B_SiC_SBD_Datasheet-2934484.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Schottky Diodes & Rectifiers UNRLS, FG, GEN2 SIC SBD
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC010SDA070B Microchip Technology
Description: DIODE SIL CARBIDE 700V 24A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 353pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 24A, Supplier Device Package: TO-247, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 700 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 700 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSC010SDA070B MSC010SDA070B Hersteller : Microchip Technology 00003878A_MSC010SDA070B_SiC_SBD_Datasheet.pdf Description: DIODE SIL CARBIDE 700V 24A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 353pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 24A
Supplier Device Package: TO-247
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 700 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 700 V