Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MSC010SDA070S
MSC010SDA070S
MSC010SDA070S Microchip Technology
00003841A_MSC010SDA070S_SiC_SBD_Datasheet.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE SIL CARBIDE 700V 10A D3PAK
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: D3Pak
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 700 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC010SDA070S Microchip Technology
Description: DIODE SIL CARBIDE 700V 10A D3PAK, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: D3Pak, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 700 V.
Weitere Produktangebote MSC010SDA070S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSC010SDA070S MSC010SDA070S Hersteller : Microchip Technology 00003841A_MSC010SDA070S_SiC_SBD_Datasheet.pdf SiC Schottky Diodes SIC SBD 700 V 10 A TO-268