Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MSC030SDA070B
MSC030SDA070B
MSC030SDA070B Microchip Technology
Microsemi_MSC030SDA070B_SiC_Schottky_Diode_Datashe-2934509.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Schottky Diodes & Rectifiers FG, SIC SBD, TO-247
auf Bestellung 59 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC030SDA070B Microchip Technology
Description: DIODE SIL CARBIDE 700V 60A TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 1200pF @ 1V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: TO-247, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 700 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 700 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSC030SDA070B MSC030SDA070B Hersteller : Microchip Technology 1243901-msc030sda070b-datasheet Description: DIODE SIL CARBIDE 700V 60A TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 1200pF @ 1V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: TO-247
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 700 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 700 V