Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MSC030SDA070S
MSC030SDA070S
MSC030SDA070S Microchip Technology
Microsemi_MSC030SDA070S_SiC_Schottky_Diode_Datashe-2934481.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Schottky Diodes & Rectifiers 700V, 30A SiC SBD
auf Bestellung 120 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC030SDA070S Microchip Technology
Description: DIODE SIL CARBIDE 700V 60A D3PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Current - Average Rectified (Io): 60A, Supplier Device Package: D3Pak, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 700 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 700 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSC030SDA070S MSC030SDA070S Hersteller : Microchip Technology 1244228-msc030sda070s-datasheet Description: DIODE SIL CARBIDE 700V 60A D3PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Current - Average Rectified (Io): 60A
Supplier Device Package: D3Pak
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 700 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 700 V