Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MSC035SMA070B
MSC035SMA070B
MSC035SMA070B Microchip Technology
MSC035SMA070B_SiC_MOSFET_Datasheet-3444372.pdf
Hersteller: Microchip Technology
SiC MOSFETs MOSFET SIC 700 V 35 mOhm TO-247
auf Bestellung 276 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC035SMA070B Microchip Technology
Description: MOSFET N-CH 700V TO247, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 77A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 44mOhm @ 30A, 20V, Power Dissipation (Max): 283W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 2mA, Supplier Device Package: TO-247-3, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V, Vgs (Max): +25V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 99 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2010 pF @ 700 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSC035SMA070B MSC035SMA070B Hersteller : Microchip Technology MSC035SMA070B-SiC-MOSFET-Datasheet.pdf Description: MOSFET N-CH 700V TO247
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 77A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 44mOhm @ 30A, 20V
Power Dissipation (Max): 283W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.7V @ 2mA
Supplier Device Package: TO-247-3
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V
Vgs (Max): +25V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 99 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2010 pF @ 700 V
auf Bestellung 110 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
MSC035SMA070B MSC035SMA070B Hersteller : Microsemi 1071357456184195132082-sic-products-brochuretmplcomponent.pdf Trans MOSFET SiC 700V 73A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube