Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MSC050SDA120S
MSC050SDA120S
MSC050SDA120S Microchip Technology
Microsemi_MSC050SDA120B_SiC_Schottky_Diode_Datashe-3444264.pdf
Hersteller: Microchip Technology
SiC Schottky Diodes SIC SBD 1200 V 50 A TO-268
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC050SDA120S Microchip Technology
Description: DIODE SIL CARB 1.2KV 50A D3PAK, Packaging: Tube, Package / Case: TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 0 ns, Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Current - Average Rectified (Io): 50A, Supplier Device Package: D3Pak, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSC050SDA120S MSC050SDA120S Hersteller : Microchip Technology 1243947-msc050sda120s-datasheet Description: DIODE SIL CARB 1.2KV 50A D3PAK
Packaging: Tube
Package / Case: TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Current - Average Rectified (Io): 50A
Supplier Device Package: D3Pak
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V