Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > MSC060SMA070B
MSC060SMA070B
MSC060SMA070B Microchip Technology
MSC060SMA070B_SiC_MOSFET_Datasheet-3500294.pdf
Hersteller: Microchip Technology
SiC MOSFETs MOSFET SIC 700 V 60 mOhm TO-247
auf Bestellung 160 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSC060SMA070B Microchip Technology
Description: SICFET N-CH 700V 39A TO247-3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: SiCFET (Silicon Carbide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 39A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 75mOhm @ 20A, 20V, Power Dissipation (Max): 143W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 1mA, Supplier Device Package: TO-247-3, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V, Vgs (Max): +23V, -10V, Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 56 nC @ 20 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1175 pF @ 700 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSC060SMA070B MSC060SMA070B Hersteller : Microchip Technology 1244482-msc060sma070b-datasheet Description: SICFET N-CH 700V 39A TO247-3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: SiCFET (Silicon Carbide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 39A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 75mOhm @ 20A, 20V
Power Dissipation (Max): 143W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.4V @ 1mA
Supplier Device Package: TO-247-3
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 20V
Vgs (Max): +23V, -10V
Drain to Source Voltage (Vdss): 700 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 56 nC @ 20 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 1175 pF @ 700 V
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MSC060SMA070B Hersteller : Microchip Technology microsemi_msc060sma070b4_sic_mosfet_datasheet_reva.pdf Trans MOSFET N-CH SiC 700V 39A 4-Pin(4+Tab) TO-247 Tube
auf Bestellung 270 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
auf Bestellung 90 Stücke:
Mindestbestellmenge: 30
auf Bestellung 60 Stücke:
Mindestbestellmenge: 30
auf Bestellung 270 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6