Produkte > NXP USA INC. > MSC8152TAG1000B
MSC8152TAG1000B
MSC8152TAG1000B NXP USA Inc.
MSC8152.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: IC DSP 2X 1GHZ SC3850 783FCBGA
Packaging: Tray
Package / Case: 783-BBGA, FCBGA
Mounting Type: Surface Mount
Interface: Ethernet, I2C, PCI, RGMII, Serial RapidIO, SGMII, SPI, UART/USART
Type: SC3850 Dual Core
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TJ)
Non-Volatile Memory: ROM (96KB)
On-Chip RAM: 576kB
Voltage - I/O: 2.50V
Voltage - Core: 1.00V
Clock Rate: 1GHz