MSKD60-16
MSKD60-16 Microsemi Corporation
MSxD60.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: DIODE MODULE GP 1600V 60A D1
Packaging: Bulk
Package / Case: D1
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 60A
Supplier Device Package: D1
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 200 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 1600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSKD60-16 Microsemi Corporation
Description: DIODE MODULE GP 1600V 60A D1, Packaging: Bulk, Package / Case: D1, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 60A, Supplier Device Package: D1, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 200 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 mA @ 1600 V.