Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > MSP430FR2110IPW16
MSP430FR2110IPW16
MSP430FR2110IPW16 Texas Instruments
msp430fr2110.pdf
Hersteller: Texas Instruments
16-bit Microcontrollers - MCU 16 MHz MCU with 2KB FRAM 1KB SRAM comp A 595-430FR2110IPW16R
auf Bestellung 899 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSP430FR2110IPW16 Texas Instruments
Description: IC MCU 16BIT 2KB FRAM 16TSSOP, Packaging: Tray, Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FRAM, Core Processor: MSP430 CPU16, Data Converters: A/D 8x10b, Core Size: 16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V, Connectivity: IrDA, SCI, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 16-TSSOP, Part Status: Active, Number of I/O: 12, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote MSP430FR2110IPW16
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSP430FR2110IPW16 MSP430FR2110IPW16 Hersteller : Texas Instruments msp430fr2110.pdf MCU 16-bit MSP430 RISC 2KB Flash 3.3V 16-Pin TSSOP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tray
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FRAM
Core Processor: MSP430 CPU16
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V