Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > MSP430FR2522IPW16R
MSP430FR2522IPW16R
MSP430FR2522IPW16R Texas Instruments
slau445i.pdf
Hersteller: Texas Instruments
MCU 16-bit MSP430 RISC 7.5KB FRAM 3.3V 16-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSP430FR2522IPW16R Texas Instruments
Description: IC MCU 16BIT 7.5KB FRAM 16TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 7.5KB (7.5K x 8), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FRAM, Core Processor: MSP430 CPU16, Data Converters: A/D 5x10b, Core Size: 16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, SCI, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, PWM, WDT, Supplier Device Package: 16-TSSOP, Number of I/O: 11, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSP430FR2522IPW16R MSP430FR2522IPW16R Hersteller : Texas Instruments slau445i.pdf 16-bit Microcontrollers - MCU Capacitive touch MCU with 8 touch IO (16 A 595-430FR2522IPW16
auf Bestellung 1505 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 7.5KB (7.5K x 8)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: MSP430 CPU16
Data Converters: A/D 5x10b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, IrDA, SCI, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, PWM, WDT
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Number of I/O: 11
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 671 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
MSP430FR2522IPW16R MSP430FR2522IPW16R Hersteller : Texas Instruments slau445i.pdf MCU 16-bit MSP430 RISC 7.5KB FRAM 3.3V 16-Pin TSSOP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 2K x 8
Core Processor: MSP430 CPU16
Data Converters: A/D 5x10b
Core Size: 16-Bit