Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > MSP430G2001IRSA16T
MSP430G2001IRSA16T
MSP430G2001IRSA16T Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001
Hersteller: Texas Instruments
MCU 16-bit MSP430 RISC 512B Flash 2.5V/3.3V 16-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 3750 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 468
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSP430G2001IRSA16T Texas Instruments
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSP430G2001IRSA16T MSP430G2001IRSA16T Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001 Description: IC MCU 16BIT 512B FLASH 16QFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 512B (512 x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 16-QFN (4x4)
Part Status: Active
Number of I/O: 10
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 128 x 8
Core Size: 16-Bit
Part Status: Active
Number of I/O: 10
Mindestbestellmenge: 347
MSP430G2001IRSA16T MSP430G2001IRSA16T Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001 16-bit Microcontrollers - MCU Mixed Signal Micro c ontroller A 595-P430G2001IRSA16R
auf Bestellung 480 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Speed: 16MHz
Mindestbestellmenge: 8
MSP430G2001IRSA16T MSP430G2001IRSA16T Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001 MCU 16-bit MSP430 RISC 512B Flash 2.5V/3.3V 16-Pin VQFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
MSP430G2001IRSA16T MSP430G2001IRSA16T Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001 Category: Texas Instruments microcontrollers
Type of integrated circuit: MSP430 microcontroller
Case: VQFN16
Number of PWM channels: 2
Number of 16bit timers: 1
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C