Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > MSP430G2111IRSA16T
MSP430G2111IRSA16T
MSP430G2111IRSA16T Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 1KB (1K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 16-QFN (4x4)
Part Status: Active
Number of I/O: 10
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 1627 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 390
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSP430G2111IRSA16T Texas Instruments
Description: IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-VQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 1KB (1K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: MSP430 CPU16, Core Size: 16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 16-QFN (4x4), Part Status: Active, Number of I/O: 10, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSP430G2111IRSA16T MSP430G2111IRSA16T Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001 Description: IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 128 x 8
Core Size: 16-Bit
Part Status: Active
Number of I/O: 10
auf Bestellung 750 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Packaging: Cut Tape (CT)
Speed: 16MHz
auf Bestellung 750 Stücke:
Mindestbestellmenge: 7
MSP430G2111IRSA16T MSP430G2111IRSA16T Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001 16-bit Microcontrollers - MCU Mixed Signal Micro controller
Produkt ist nicht verfügbar
MSP430G2111IRSA16T Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001 Category: Texas Instruments microcontrollers
Description: IC: MSP430 microcontroller; VQFN16; 1kBFLASH; MSP430G2x/I2x
Type of integrated circuit: MSP430 microcontroller
Case: VQFN16
Number of 16bit timers: 1
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C