Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > MSP430G2121IRSA16R
MSP430G2121IRSA16R
MSP430G2121IRSA16R Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2121
Hersteller: Texas Instruments
MCU 16-bit MSP430 RISC 1KB Flash 2.5V/3.3V 16-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 871 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 235
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSP430G2121IRSA16R Texas Instruments
Description: IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-VQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 1KB (1K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: MSP430 CPU16, Core Size: 16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, SPI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 16-QFN (4x4), Part Status: Active, Number of I/O: 10, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSP430G2121IRSA16R MSP430G2121IRSA16R Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2121 MCU 16-bit MSP430 RISC 1KB Flash 2.5V/3.3V 16-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 385
MSP430G2121IRSA16R MSP430G2121IRSA16R Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2121 Description: IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 1KB (1K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, SPI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 16-QFN (4x4)
Part Status: Active
Number of I/O: 10
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 5000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 307
auf Bestellung 2 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 128 x 8
Core Size: 16-Bit
Connectivity: I2C, SPI
Part Status: Active
Number of I/O: 10
MSP430G2121IRSA16R MSP430G2121IRSA16R Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2121 16-bit Microcontrollers - MCU Mixed Signal Micro c ontroller A 595-P430G2121IRSA16T
MSP430G2121IRSA16R Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2121 Category: Texas Instruments microcontrollers
Description: IC: MSP430 microcontroller; 16MHz; VQFN16; 1.8÷3.6VDC; CC430
Mounting: SMD
Supply voltage: 1.8...3.6V DC
Kind of architecture: MSP430
Family: CC430
Kind of core: 16-bit
Clock frequency: 16MHz