Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > MSP430G2131IRSA16R
MSP430G2131IRSA16R
MSP430G2131IRSA16R Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2121
Hersteller: Texas Instruments
MCU 16-bit MSP430 RISC 1KB Flash 2.5V/3.3V 16-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 2818 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 339
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSP430G2131IRSA16R Texas Instruments
Category: Texas Instruments microcontrollers, Description: IC: MSP430 microcontroller; VQFN16; I2C,JTAG,SPI; 1.8÷3.6VDC, Type of integrated circuit: MSP430 microcontroller, Case: VQFN16, Number of PWM channels: 2, Number of 16bit timers: 1, Mounting: SMD, Operating temperature: -40...85°C, Interface: I2C; JTAG; SPI, Memory: 128B SRAM; 1kB FLASH, Number of output compare channels: 2, Integrated circuit features: Brown Out Reset (BOR); internal temperature sensor; watchdog, Number of input capture channels: 2, Number of 10bit A/D converters: 8, Supply voltage: 1.8...3.6V DC, Kind of architecture: MSP430, Family: MSP430G2x/I2x, Kind of core: 16-bit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSP430G2131IRSA16R MSP430G2131IRSA16R Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2121 Description: IC MCU 16BIT 1KB FLASH 16QFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 1KB (1K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: MSP430 CPU16
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 2818 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 271
MSP430G2131IRSA16R MSP430G2131IRSA16R Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2121 16-bit Microcontrollers - MCU Mixed Signal Micro c ontroller A 595-P43 A 595-P430G2131IRSA16T
Mindestbestellmenge: 2
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 128 x 8
Core Processor: MSP430 CPU16
Data Converters: A/D 8x10b
Core Size: 16-Bit
Mindestbestellmenge: 8
MSP430G2131IRSA16R MSP430G2131IRSA16R Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2121 MCU 16-bit MSP430 RISC 1KB Flash 2.5V/3.3V 16-Pin VQFN EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Speed: 16MHz
MSP430G2131IRSA16R MSP430G2131IRSA16R Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2121 Category: Texas Instruments microcontrollers
Description: IC: MSP430 microcontroller; VQFN16; I2C,JTAG,SPI; 1.8÷3.6VDC
Type of integrated circuit: MSP430 microcontroller
Case: VQFN16
Number of PWM channels: 2
Number of 16bit timers: 1
Mounting: SMD
Operating temperature: -40...85°C