Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > MSP430G2201IRSA16R
MSP430G2201IRSA16R
MSP430G2201IRSA16R Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001
Hersteller: Texas Instruments
MCU 16-bit MSP430 RISC 2KB Flash 2.5V/3.3V 16-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 471 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 123
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSP430G2201IRSA16R Texas Instruments
Description: IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-VQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 128 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: MSP430 CPU16, Core Size: 16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 16-QFN (4x4), Number of I/O: 10, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSP430G2201IRSA16R MSP430G2201IRSA16R Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001 MCU 16-bit MSP430 RISC 2KB Flash 2.5V/3.3V 16-Pin VQFN EP T/R
auf Bestellung 471 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 123
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
MSP430G2201IRSA16R MSP430G2201IRSA16R Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001 Description: IC MCU 16BIT 2KB FLASH 16QFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-VQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 128 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: MSP430 CPU16
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 16-QFN (4x4)
Number of I/O: 10
DigiKey Programmable: Not Verified
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 128 x 8
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: MSP430 CPU16
Core Size: 16-Bit
Number of I/O: 10
MSP430G2201IRSA16R MSP430G2201IRSA16R Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2001 16-bit Microcontrollers - MCU Mixed Signal Micro controller