Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > MSP430G2402IRSA16T
MSP430G2402IRSA16T
MSP430G2402IRSA16T Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2102
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC MCU 16BIT 8KB FLASH 16QFN
Packaging: Bulk
Package / Case: 16-VQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Size: 16-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, SPI, USI
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 16-QFN (4x4)
Part Status: Active
Number of I/O: 10
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 245
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSP430G2402IRSA16T Texas Instruments
Description: IC MCU 16BIT 8KB FLASH 16QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-VQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 16MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: MSP430 CPU16, Core Size: 16-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, SPI, USI, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 16-QFN (4x4), Part Status: Active, Number of I/O: 10, DigiKey Programmable: Not Verified.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSP430G2402IRSA16T MSP430G2402IRSA16T Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2102 Description: IC MCU 16BIT 8KB FLASH 16QFN
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 16MHz
RAM Size: 256 x 8
Core Size: 16-Bit
Connectivity: I2C, SPI, USI
Part Status: Active
Number of I/O: 10
auf Bestellung 250 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 250
Packaging: Cut Tape (CT)
Speed: 16MHz
auf Bestellung 400 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
MSP430G2402IRSA16T MSP430G2402IRSA16T Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fmsp430g2102 16-bit Microcontrollers - MCU Mixed Signal Micro controller