Produkte > SAME SKY > MSS-102545-14A-V-SMT
MSS-102545-14A-V-SMT
MSS-102545-14A-V-SMT Same Sky
mss_102545_14a_v_smt-3510728.pdf
Hersteller: Same Sky
Slide Switches Slide Switch, 10 x 2.5 x 6.4 mm, 1.4 mm Raised Slide actuator, Vertical SMT
auf Bestellung 494 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSS-102545-14A-V-SMT Same Sky
Category: Slide Switches, Description: Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.3A/24VDC; ON-ON; SMT; 10x2.5x4.5mm, Terminals plating: gold-plated, Terminals material: nickel, Switching method: ON-ON, Body material: PA66, Type of switch: slide, Mounting: SMT, Contacts configuration: SPDT, Operating temperature: -40...85°C, Knob height: 1.4mm, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 10x2.5x4.5mm, Max. contact resistance:: 30mΩ, DC contacts rating @R: 0.3A / 24V DC, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 10GΩ, Leads: angled; for PCB; Gull Wing, Kind of package: bag, Actuator colour: grey, Body colour: grey.
Weitere Produktangebote MSS-102545-14A-V-SMT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSS-102545-14A-V-SMT MSS-102545-14A-V-SMT Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) mss-102545-14a-v-smt.pdf Description: SWITCH SLIDE SPDT 0.3A 24V
Packaging: Bag
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 300mA (DC)
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Standard
Contact Material: Nickel
Contact Timing: Not Specified
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 24 V
auf Bestellung 583 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
MSS-102545-14A-V-SMT Hersteller : Same Sky mss-10254513.pdf Category: Slide Switches
Description: Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.3A/24VDC; ON-ON; SMT; 10x2.5x4.5mm
Terminals plating: gold-plated
Terminals material: nickel
Switching method: ON-ON
Body material: PA66
Type of switch: slide
Mounting: SMT
Contacts configuration: SPDT
Operating temperature: -40...85°C
Knob height: 1.4mm
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 10x2.5x4.5mm
Max. contact resistance:: 30mΩ
DC contacts rating @R: 0.3A / 24V DC