Produkte > SAME SKY > MSS-102559-14A-D
MSS-102559-14A-D
MSS-102559-14A-D Same Sky
mss-102559-14a-d.pdf
Hersteller: Same Sky
Category: Slide Switches
Description: Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.3A/24VDC; ON-ON; THT; Leads: for PCB
Mounting: THT
Kind of package: bag
Leads: for PCB
Terminals plating: gold-plated
Terminals material: nickel
Switching method: ON-ON
Body material: PA66
Actuator colour: red
Type of switch: slide
Contacts configuration: SPDT
Operating temperature: -40...85°C
Knob height: 1.4mm
Terminal pitch: 2.54mm
Body dimensions: 10x2.5x4.5mm
Max. contact resistance:: 30mΩ
DC contacts rating @R: 0.3A / 24V DC
Stable positions number: 2
Number of positions: 2
Electrical life: 2000 cycles
Min. insulation resistance: 10GΩ
Body colour: blue
auf Bestellung 347 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 97
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MSS-102559-14A-D Same Sky
Category: Slide Switches, Description: Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.3A/24VDC; ON-ON; THT; Leads: for PCB, Mounting: THT, Kind of package: bag, Leads: for PCB, Terminals plating: gold-plated, Terminals material: nickel, Switching method: ON-ON, Body material: PA66, Actuator colour: red, Type of switch: slide, Contacts configuration: SPDT, Operating temperature: -40...85°C, Knob height: 1.4mm, Terminal pitch: 2.54mm, Body dimensions: 10x2.5x4.5mm, Max. contact resistance:: 30mΩ, DC contacts rating @R: 0.3A / 24V DC, Stable positions number: 2, Number of positions: 2, Electrical life: 2000 cycles, Min. insulation resistance: 10GΩ, Body colour: blue.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MSS-102559-14A-D MSS-102559-14A-D Hersteller : CUI Devices mss_102559_14a_d-2199758.pdf Slide Switches Slide Switch, 10 x 2.5 x 5.9 mm, 1.4 mm Raised Slide actuator,TH
auf Bestellung 1714 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
MSS-102559-14A-D MSS-102559-14A-D Hersteller : CUI Devices mss-102559-14a-d.pdf Description: SWITCH SLIDE SPDT 0.3A 24V
Packaging: Bag
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 300mA (DC)
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPDT
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Standard
Contact Material: Nickel
Contact Timing: Not Specified
Voltage Rating - DC: 24 V