MT100DT18L1
MT100DT18L1 Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: Thyristors - SCRs - Modules L1 1
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Structure: Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 1200A @ 50Hz
Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, 6 Diodes
Current - On State (It (AV)) (Max): 100 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V
Part Status: Active
Voltage - Off State: 1.8 kV
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MT100DT18L1 Yangjie Technology
Description: Thyristors - SCRs - Modules L1 1, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Structure: Bridge, 3-Phase - SCRs/Diodes, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 1200A @ 50Hz, Number of SCRs, Diodes: 1 SCR, 6 Diodes, Current - On State (It (AV)) (Max): 100 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 3 V, Part Status: Active, Voltage - Off State: 1.8 kV.