MT160C16T2
MT160C16T2 Yangjie Technology
Hersteller: Yangjie Technology
Description: Thyristors - SCRs - Modules T2 1
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MT160C16T2 Yangjie Technology
Category: Thyristor modules, Description: Module: thyristor; double series; 1.6kV; 160A; T2; Ufmax: 1.75V, Max. off-state voltage: 1.6kV, Load current: 160A, Max. forward impulse current: 5kA, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Case: T2, Mechanical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.75V, Gate current: 150mA, Threshold on-voltage: 0.85V, Type of semiconductor module: thyristor, Semiconductor structure: double series, Features of semiconductor devices: glass passivated.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MT160C16T2 Hersteller : YANGJIE TECHNOLOGY MT160CxxT2.pdf Category: Thyristor modules
Description: Module: thyristor; double series; 1.6kV; 160A; T2; Ufmax: 1.75V
Max. off-state voltage: 1.6kV
Load current: 160A
Max. forward impulse current: 5kA
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Case: T2
Mechanical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.75V
Gate current: 150mA
Threshold on-voltage: 0.85V
Type of semiconductor module: thyristor
Semiconductor structure: double series
Features of semiconductor devices: glass passivated
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktcode: 56002
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : AptSemi Thyristoren, Dynistors, Triacs > Thyristoren, Dynistors
Gehäuse: Modules
U,zu,V: 1600V
I-auf,mA: 150mA
Imax,A: 160A
Produkt ist nicht verfügbar
MT160C16T2 MT160C16T2
Produktcode: 172123
Hersteller : MCC mt160c16t2.pdf Thyristoren, Dynistors, Triacs > Thyristoren, Dynistors
Gehäuse: Modules
U,zu,V: 1600 V
I-auf,mA: 150 mA
Imax,A: 160 A