Produkte > MICRON TECHNOLOGY > MT40A1G16KH-062E AUT:E
MT40A1G16KH-062E AUT:E Micron Technology
pgurl_mic_1023177609062695425.pdf
Hersteller: Micron Technology
DRAM Chip DDR4 SDRAM 16Gbit 1Gx16 1.2V Automotive AEC-Q100 TFBGA
auf Bestellung 298 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MT40A1G16KH-062E AUT:E Micron Technology
Description: IC DRAM 16GBIT POD 96FBGA, Packaging: Box, Package / Case: 96-TFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 16Gbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TC), Voltage - Supply: 1.14V ~ 1.26V, Technology: SDRAM - DDR4, Clock Frequency: 1.6 GHz, Memory Format: DRAM, Supplier Device Package: 96-FBGA (9x13), Grade: Automotive, Part Status: Active, Write Cycle Time - Word, Page: 15ns, Memory Interface: POD, Access Time: 19 ns, Memory Organization: 1G x 16, DigiKey Programmable: Not Verified, Qualification: AEC-Q100.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MT40A1G16KH-062E AUT:E Hersteller : Micron Technology pgurl_mic_1023177609062695425.pdf DRAM Chip DDR4 SDRAM 16Gbit 1Gx16 1.2V Automotive AEC-Q100 TFBGA
auf Bestellung 298 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Box
Package / Case: 96-TFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 16Gbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TC)
Voltage - Supply: 1.14V ~ 1.26V
Technology: SDRAM - DDR4
Clock Frequency: 1.6 GHz