Produkte > MICRON TECHNOLOGY > MT40A512M16TD-062E AIT:R
MT40A512M16TD-062E AIT:R Micron Technology
8gb_auto_ddr4_dram.pdf
Hersteller: Micron Technology
DRAM Chip DDR4 SDRAM 8Gbit 512Mx16 1.2V 96-Pin FBGA Automotive AEC-Q100
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MT40A512M16TD-062E AIT:R Micron Technology
Description: IC DRAM 4GBIT PARALLEL 96FBGA, Packaging: Bulk, Package / Case: 96-TFBGA, Mounting Type: Surface Mount, Memory Size: 8Gbit, Memory Type: Volatile, Operating Temperature: -40°C ~ 95°C (TC), Voltage - Supply: 1.14V ~ 1.26V, Technology: SDRAM - DDR4, Clock Frequency: 1.6 GHz, Memory Format: DRAM, Supplier Device Package: 96-FBGA (7.5x13), Write Cycle Time - Word, Page: 15ns, Memory Interface: Parallel, Access Time: 19 ns, Memory Organization: 512M x 16.
Weitere Produktangebote MT40A512M16TD-062E AIT:R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 96-TFBGA
Mounting Type: Surface Mount
Memory Size: 8Gbit
Memory Type: Volatile
Operating Temperature: -40°C ~ 95°C (TC)
Voltage - Supply: 1.14V ~ 1.26V
Technology: SDRAM - DDR4
Clock Frequency: 1.6 GHz