Produkte > SAMTEC > MTMM-105-06-L-S-245
MTMM-105-06-L-S-245
MTMM-105-06-L-S-245 Samtec
mtmm_th.pdf
Hersteller: Samtec
Headers & Wire Housings Variable Post Height Header Strips
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MTMM-105-06-L-S-245 Samtec
Description: CONN HEADER VERT 5POS 2MM, Packaging: Bulk, Connector Type: Header, Cuttable, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 5, Number of Rows: 1, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Phosphor Bronze, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.093" (2.35mm), Insulation Height: 0.059" (1.50mm), Shrouding: Unshrouded, Overall Contact Length: 0.397" (10.08mm), Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Contact Length - Mating: 0.245" (6.22mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MTMM-105-06-L-S-245 Hersteller : Samtec Inc. mtmm-1xx-xx-xx-x-xxx-xx-xxx-mkt.pdf Description: CONN HEADER VERT 5POS 2MM
Packaging: Bulk
Connector Type: Header, Cuttable
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 5
Number of Rows: 1
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Phosphor Bronze
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.093" (2.35mm)
Insulation Height: 0.059" (1.50mm)
Shrouding: Unshrouded
Overall Contact Length: 0.397" (10.08mm)
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Length - Mating: 0.245" (6.22mm)