MXP5KE16A
MXP5KE16A Microsemi Corporation
11043-p5ke-datasheet
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO204AL
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 19.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXP5KE16A Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 16VWM 26VC DO204AL, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 19.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 16V, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 17.8V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 26V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete, Grade: Military, Qualification: MIL-PRF-19500.