MXP5KE33CA
MXP5KE33CA Microsemi Corporation
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO204AL
Type: Zener
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 9.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXP5KE33CA Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO204AL, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 9.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 33V, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 36.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 53.3V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete, Grade: Military, Qualification: MIL-PRF-19500.