Produkte > MICROSEMI CORPORATION > MXPLAD6.5KP100A
MXPLAD6.5KP100A
MXPLAD6.5KP100A Microsemi Corporation
rf01083_rev_b.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD
Packaging: Bulk
Package / Case: Nonstandard SMD
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40.1A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V
Supplier Device Package: PLAD
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V
Power - Peak Pulse: 6500W (6.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Grade: Military
Qualification: MIL-PRF-19500
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXPLAD6.5KP100A Microsemi Corporation
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC PLAD, Packaging: Bulk, Package / Case: Nonstandard SMD, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 40.1A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V, Supplier Device Package: PLAD, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 111V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V, Power - Peak Pulse: 6500W (6.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete, Grade: Military, Qualification: MIL-PRF-19500.