MXT105K305H20
MXT105K305H20 Cornell Dubilier Knowles
MXT.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
auf Bestellung 2520 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXT105K305H20 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.819" (20.80mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MXT105K305H20 MXT105K305H20 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MXT.pdf Safety Capacitors 305VAC 1uF 10% 32x20x11mm L/S=27.5mm X2 +85degC / 85% RH
auf Bestellung 2445 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
MXT105K305H20 Hersteller : Knowles Corporation MXT.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; X2; MXT; 1uF; 630VDC; 32x11mm; THT; ±10%
Mounting: THT
Capacitance: 1µF
Manufacturer series: MXT
Type of capacitor: polypropylene
Leads: radial
Kind of capacitor: X2
Operating temperature: -40...110°C
Height: 20mm
Terminal pitch: 27.5mm
Body dimensions: 32x11mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 630V DC