MXT684K305G20
MXT684K305G20 Knowles / Illinois Capacitor
MXT.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Safety Capacitors 305VAC 0.68uF 10% 26x19x10mm L/S=22.5mm X2 +85degC / 85% RH
auf Bestellung 3257 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXT684K305G20 Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.886" (22.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm), Capacitance: 0.68 µF, Size / Dimension: 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MXT684K305G20 MXT684K305G20 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE MXT.pdf Safety Capacitors 305VAC 0.68uF 10% 26x19x10mm L/S=22.5mm X2 +85degC / 85% RH
auf Bestellung 3263 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
MXT684K305G20 MXT684K305G20 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MXT.pdf Description: CAP FILM 0.68UF 10% 630VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm)
Capacitance: 0.68 µF
Size / Dimension: 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm)
Mindestbestellmenge: 10
MXT684K305G20 Hersteller : Knowles Corporation MXT.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; X2; MXT; 680nF; 630VDC; 26x10mm; THT; ±10%
Kind of capacitor: X2
Operating temperature: -40...110°C
Capacitance: 0.68µF
Terminal pitch: 22.5mm
Height: 19mm
Body dimensions: 26x10mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 630V DC