MXT685K305N30
MXT685K305N30 Cornell Dubilier - CDE
MXT.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Safety Capacitors 305VAC 6.8uF 10% 42x40x20mm L/S=37.5mm X2 +85degC / 85% RH
auf Bestellung 501 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details MXT685K305N30 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 6.8UF 10% 630VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: X2, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 305V, Voltage Rating - DC: 630V, Height - Seated (Max): 1.496" (38.00mm), Capacitance: 6.8 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.866" W (42.00mm x 22.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
MXT685K305N30 MXT685K305N30 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles MXT.pdf Description: CAP FILM 6.8UF 10% 630VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: 85C/85% Humidity, THB, Low ESR, Low ESL, Long Life
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 305V
Voltage Rating - DC: 630V
Height - Seated (Max): 1.496" (38.00mm)
Capacitance: 6.8 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.866" W (42.00mm x 22.00mm)
auf Bestellung 488 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
MXT685K305N30 MXT685K305N30 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor MXT.pdf Safety Capacitors 305VAC 6.8uF 10% 42x40x20mm L/S=37.5mm X2 +85degC / 85% RH
auf Bestellung 496 Stücke:
MXT685K305N30 Hersteller : Knowles Corporation MXT.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; X2; MXT; 6.8uF; 630VDC; 42x22mm; THT; ±10%
Kind of capacitor: X2
Operating temperature: -40...110°C
Capacitance: 6.8µF
Terminal pitch: 37.5mm
Height: 40mm
Body dimensions: 42x22mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 630V DC