Produkte > L-COM > N520P-N520R-20-25F
N520P-N520R-20-25F
N520P-N520R-20-25F L-com
N520P-N520R-20-25F_2D.pdf
Hersteller: L-com
Description: NEMA 5-20P TO NEMA 5-20R POWER C
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 20A
Length: 25.00' (7.62m)
Wire Gauge: 10 AWG
Shielding: Unshielded
Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots)
Operating Temperature: 105°C
Number of Conductors: 3
Cord Type: SJTOW
1st Connector: NEMA N5-20P
2nd Connector: NEMA N5-20R
auf Bestellung 2 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details N520P-N520R-20-25F L-com
Description: NEMA 5-20P TO NEMA 5-20R POWER C, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 20A, Length: 25.00' (7.62m), Wire Gauge: 10 AWG, Shielding: Unshielded, Style: Male Pins (Blades) to Female Sockets (Slots), Operating Temperature: 105°C, Number of Conductors: 3, Cord Type: SJTOW, 1st Connector: NEMA N5-20P, 2nd Connector: NEMA N5-20R.