Produkte > KYOCERA AVX > NB12L00153JBB
NB12L00153JBB
NB12L00153JBB KYOCERA AVX
nb21-nb12-nb20.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: THERMISTOR NTC 15KOHM 3790K 0805
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
B25/85: 3790K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 15k
Resistance Tolerance: ±5%
Grade: Automotive
Part Status: Active
Power - Max: 120 mW
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details NB12L00153JBB KYOCERA AVX
Description: THERMISTOR NTC 15KOHM 3790K 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, B25/85: 3790K, B Value Tolerance: ±3%, Resistance in Ohms @ 25°C: 15k, Resistance Tolerance: ±5%, Grade: Automotive, Part Status: Active, Power - Max: 120 mW, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
NB12L00153JBB NB12L00153JBB Hersteller : Kyocera AVX nb21_nb12_nb20-3165367.pdf NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 15KOhm 5%
auf Bestellung 2388 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Mounting Type: Surface Mount
B25/85: 3790K
B Value Tolerance: ±3%
Resistance in Ohms @ 25°C: 15k
Resistance Tolerance: ±5%
Part Status: Active
Power - Max: 120 mW
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 42
NB12L00153JBB NB12L00153JBB Hersteller : KYOCERA AVX Components nb21-nb12-nb20.pdf Thermistor NTC 15K Ohm 5% 2-Pin 805 Surface Mount Solder Pad 3790K -4.5 to -4 T/R Automotive AEC-Q200